Alt-Üst Soy Bilgisi Nasıl Sorgulanır?

Alt-Üst Soy Bilgisi Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet’in yeni uygulaması bugün (08.02.2018) kullanıma sunuldu. Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama işlemi sayesinde 1800’lü yıllara kadar aile geçmişinizi görüntüleyebiliyorsunuz. İşlem E Devlet üzerinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü altyapısı ile sunulmaktadır.

Soy Ağacı Nasıl Sorgulanır?

E Devlete giriş yaptıktan sonra, arama bölümüne “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama” yazıp gerekli sorgulama ekranına ulaşabilir ya da buraya tıklayarak direk sorgulama ekranına gelebilirsiniz. (sorgulama yapmak için e devlet e T.C. kimlik no ve şifreniz ile giriş yapamanız gerekmektedir.)

Menüden Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranına ulaşmak için “Hizmetler” kısmına gelerek Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kategorisini seçip alt kategorilerindeki “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama” seçeneğini seçebilirsiniz.

Soy Ağacınızı Şema Haline Dönüştürmen için:

Soy Ağacı Şeması Oluşturucu

Sistem yeni açıldığı için şuanda yoğunluk sebebiyle oldukça yavaştır. Zaten site şöyle bir uyarı veriyor.

“Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir, bekleme süreniz hizmet veren kurumun işlem kapasitesine göre değişebilir. İşleminiz tamamlandığında, otomatik olarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.”

Şifresiz Soy Ağacı Sorgulama Yapılabilir mi?

Hayır e devlete giriş yapmadan sorgulama yapılamamaktadır.

Anahtar Kelimeler: Soy Ağacı Nasıl Sorgulama, Alt Üst Bilgisi Sorgulama, Ast Üst Bilgisi Sorgulama, E Devlet Soy Ağacı Sorgulama, Şifresiz Soy Ağacı Sorgulama, TC Kimlikle Soy Ağacı Sorgulama, Aile Soy Ağacı Nasıl Sorgulanır, Alt Üst Soy Bilgisi Nasıl Sorgulanır, Soy Ağacı Nasıl Sorgulanır, Soy Ağacı Öğrenme

4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir