Avrasya Tüneli Ceza Sorgulama Yöntemleri

Avrasya Tüneli Ceza Sorgulama Yöntemleri

Avrasya Tüneli Ceza Sorgulama Yöntemleri 4 farklı şekilde listelenebilir. Aşağıda anlattığımız yöntemlerinden size en uygun olanıyla Avrasya Tüneli Ceza Ödeme işlemlerinizi ve Trafik Cezası Ödeme işlemlerinizi ve Geçiş İhlali Ceza Ödemelerini online olarak güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

HGS/PTT’den Avrasya Tüneli Ceza Sorgulama

HGS resmi sitesi üzerinden yani PTT’den Avrasya Tüneli Ceza Ödeme ve sorgulama işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Avrasya Tüneli Borç Sorgulama İşleminin Adımları:

HGS’nin resmi sitesi olan bu adresten giriş yapılır. “Geçiş ihlali sorgulama” ve müşteri hizmetleri giriş” şeklindeki iki butondan “Geçiş ihlali sorgula” butonu seçilir.

Geçiş ihlali sorgula” butonu seçildikten sonra araç plaka numaranızı yazmanızı isteyen sayfa karşınıza gelir. Araç plaka no girildikten sonra robot mu gerçek ziyaretçi mi olduğunuzu anlamak için doğrulama kodu girmeniz istenir. Bunun için plaka bilgisinin altında bulunan doğrulama kodu yazılır.

Bu işlem de tamamlandıktan sonra karşınıza çıkan “Karayolları sorgula” ve “Avrasya Sorgula” butonlarından “Avrasya Sorgula” butonu seçilir.

Sonrasında ceza hiç yoksa geçiş ihlalinin bulunmadığını bildiren yazı, ceza varsa kaç adet olduğu, tutarı, ceza tarihi ya da tarihleri, ceza tutarı erken ödenirse ne kadar indirimli olacağı ile ilgili bilgiler karşınıza gelecektir.

Avrasya Tüneli Resmi Sitesinden Ceza Sorgulama

Tünelin resmi sitesine buradan giriş yapılır. Borç sorgulamasını yapmak için vergi kimlik numarası, T.C. kimlik numarası, araç plakası bilgilerinden birini kullanarak cezayı sorgulamak mümkündür.

İstediğimiz bilgiden birini girdikten sonra gerçek kullanıcı olduğumuza dair istenilen güvenlik kodu girilir. Güvenlik kodunun altında bulunan yeşil “sorgula” butonuna tıklanır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

T.C. kimlik no ve vergi kimlik numarası kullanılarak yapılan sorgulamalar geçiş ihlalinden azami 2 gün sonra, plaka ile yapılan sorgulamalar 1 gün sonra sonuç verir.

Ceza Almamak İçin!:

– HGS etiketinin uygun yere yapışmış olması ve yıpranmış olmaması gereklidir.
– Bakiye düzenli olarak kontrol edilmeli, yetersiz bakiye ile yola çıkılmamalı,
– Hem OGS cihazı hem HGS etiketi kullanım kurallarına uygun olarak kullanılmalı,
– Geçiş ihlali olup olmadığını resmi siteden sık sık kontrol edilmeli,
– OGS cihazı da HGS etiketi de kullanılan aracın tipine uygun olmalı,
– Olası ödemeleri unutma durumunda önüne geçmek için otomatik ödeme talimatı verilmeli,
– Her zaman dikkat edilmesi gereken bir kural olarak araç plakası okunmaya uygun ve temiz olmalıdır.

GİB Üzerinden Avrasya Tüneli Ceza Sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi web sayfasından Avrasya Tüneli Borç Öğrenme işlemi için;

Motorlu taşır sorgulamalarından olan trafik ceza sorgulamalarını yapmak için siteye giriş ve üyelik gerekmektedir.

İşlemin Adımları:

GİB internet vergi dairesi web sayfası olan intvd.gib.gov.tr sayfası açılır. Açmak için Buraya tıklayınız.

Menüdeki “Motorlu Taşıtlar” bölümü tıklanır. Karşımıza çıkan seçeneklerden “Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme” seçeneğine tıklayarak devam edilir.

Aracımız ile ilgili istenen plaka, özel plaka, vergi kimlik numarası, T.C. kimlik numarası, tescil tarihi bilgileri doldurularak devam edilir. “Tamam” seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza gelen seçenekler arasından (Mükellef bilgileri, motorlu taşıtlar vergisi, ceza bilgileri, tahsilatlar, beyanlı trafik cezası ödeme) “ceza bilgileri” sekmesini seçerek bilgilerimize ulaşabiliriz.

KGM’den Avrasya Tüneli Ceza Sorgulama

Karayolları Genel Müdürlüğü resmi sayfasına girilir, hızlı menüden: Karayolları İhlalli Geçiş Sorgulama seçeceğine tıklanır.

Karşımıza geçiş ihlali sorgulama sayfası gelecektir. Araca ait plaka bilgisi yazılır. Plaka bilgisini yazdığımız alanın altındaki güvenlik kodu “yukarıdaki metni girin” yazan bölüme yazılır.

En alttaki “sorgula” butonu tıklanarak istenilen bilgilere ulaşılır.

Trafik ve araçlarınızla ilgili diğer sorgulamalar;

Yss Ceza Sorgulama

Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama

Konumuzun sonuna geldik yukarıdaki anlatımda Avrasya Tüneli Borç Sorgulama, Avrasya Tüneli Ceza Sorgulama, Avrasya Tüneli Ceza Ödeme, Avrasya Tüneli Ceza Öğrenme, Avrasya Tünel Online Ceza Ödeme ve Avrasya Tüneli İnternetten Ceza Ödeme gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir