Ehliyet Ceza Puanı Nasıl Sorgulanır?

Ehliyet Ceza Puanı Nasıl Sorgulanır?

Trafik cezaları olumsuz bir uygulama gibi gözükse de sürücü ve yolcuların can ve mal güvenliğini sağlamak için uygulanmaktadır. Değişik uygulamaları bulunan bu cezalar, caydırıcılığı arttırmak amacıyla ceza ücretleri ve yaptırımları arttırılmaktadır. Ceza ücretlerinin haricinde bir de ehliyet ceza puanı uygulaması da yapılmaktadır. Mesela karayolları kanununa göre suç sayılan bir fiilde sürücüye hem para cezası hem de ehliyet puanı cezası verilmektedir. 1 yıl içinde 100 ceza puanı alan sürücünün ehliyetine 2 ay el konulmakta ve ceza puanları kalıcı olarak işlenmektedir.

Ehliyetini kaptırmak istemeyen sürücüler ceza puanı bilgisini öğrenmek için ehliyet ceza puanı sorgulama işlemi yapıp ceza puanını takip etmelidir. Bu sayede puanını öğrenebilir ve trafikte daha dikkatli davranarak hem kendi hem de başkalarının can ve mal güvenliğini sağlamaktadır.

Ehliyet Ceza Puanı Nasıl Sorgulanır?

Hızlı ve pratik bir şekilde ehliyet ceza puan sorgulama işlemini aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yapabilirsiniz. E devlet sistemi üzerinden yapılan bu işlem için bağlantıya tıkladıktan sonra e devlet şifresi ve tc kimlik numarasıyla giriş yapınız. Verdiğimiz bağlantı üzerinden giriş yaparsanız giriş yaptıktan sonra sürücü puanı sorgulama ekranına ulaşacaksınız. Anasayfadan giriş yaparsanız da arama kısmına bu anahtar kelimeleri yazarak sorgulama sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Karşınıza gelen ekranda sizden istenecek bilgiler belge numarası, il, ilçe bilgileridir bunları sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Sisteme belli aralıklarla girerek sorgulamanızı tavsiye ediyoruz.

Kazasız ve cezasız yolculuklar dileriz.

Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama için Tıklayınız

Anahtar Kelimeler: İnternetten Ehliyet Ceza Puanı Öğrenme, İnternetten Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama, Online Ehliyet Ceza Puanı Öğrenme, Online Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama, Ehliyet Ceza Puanı Nasıl Sorgulanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir