Elektrik Abone No Nasıl Sorgulanır?

Elektrik Abone No Nasıl Sorgulanır?

İnternetten elektrik faturanızı sorgulamak istiyorsanız elektrik abone no öğrenmeniz gerekmektedir. Bu numaranın öğrenilmesi çok mühimdir. Çünkü hem internetten faturalarınızı sorgularken hem de otomatik ödeme talimatı verirken bu numaraya ihtiyaç duyulmaktadır. Artık gelişen teknolojiyle birlikte her şey sanal ortamda olduğundan abone numaranızı bilmeniz halinde ödeme işlemlerinizi de internetten kolaylıkla yapabilirsiniz.

1. İnternetten Abone Numarası Öğrenme

Abone numarasını internetten öğrenme işlemini gerçekleştirmek için fatura sorgulama ekranına girdiğinizde vergi no ya da abone no yazan yerden vergi no yazan yeri doldurup fatura bilgilerinize ulaşmanız gerekmektedir. Ulaştığınız bilgiler içerisinde abone no da bulunmaktadır.

2. İnternet Dışında Abone Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Her ay düzenli olarak adresinize gelen fatura bildiriminin üzerinde yazı olan sıra no sizin işletmenizin numarasıdır. Bu numaranın altında sıra no yazılı olan yerin yan tarafında abone no yazmaktadır. Bu numara size özel olan abone numaranızdır. Fatura sorgulama işlemi yaparken bu numara kullanılmaktadır. Fatura sorgulama işlemini yaptığınız sıra da abone numaranızı on haneli olarak girmeniz gerekmektedir. Eğer numaranız on haneli değilse başına sıfır koyarak on haneye tamamlayınız.

Telefonla Elektrik Abone No Öğrenme

Alo 186 BEDAŞ Çağrı Merkezini arayarak abone numaranızı öğrenebilirsiniz. Telefonda sizden T.C. Kimlik No ve gerekli bilgiler istenecek sonrasında, tesisat numaranızı öğrenebilirsiniz.

Yine elektrik abone numaranızı dağıtım şirketinin müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Elektrik Abone No Öğrenme, Elektrik Abone No Sorgulama İnternetten Elektrik Abone No Öğrenme, İnternetten Elektrik Abone Numarası Öğrenme, Elektrik Abone No Nasıl Öğrenilir, Elektrik Abone No Nasıl Sorgulanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.