İstanbul Kart Bakiye Nasıl Sorgulanır?

İstanbul Kart Bakiye Nasıl Sorgulanır?

İstanbul‘da toplu taşıma araçlarını kullanırken gerekli ödeme sistemi olan İstanbul Kart’ın bakiyesini internet üzerinden öğrenmek konulu içeriğimizde alternatif yollarla sorgulama yapabileceksiniz.

Akbil Bakiye Öğrenme 2019

Halk arasında bilinen diğer adıyla akbil bakiyesi yolculuğa çıkmadan önce online olarak öğrenilmek istenmektedir. Geliştirilen teknolojiler sayesinde bu mümkün hale geldi.

1- İstanbul Kart Bakiyesini Siteden Sorgulama

İstanbul Kart online işlemler’e üye olup giriş yaparak dilediğiniz an bakiyenizi sorgulayabilir, bakiye yükleyebilirsiniz.

 • Buraya tıklayarak İstanbul Kart online işlemler sitesine üye olunuz.
 • Telefon ve e posta doğrulama adımlarıyla üyeliğinizi tamamladıktan sonra buraya tıklayıp sisteme giriş yapınız.
 • Sol taraftaki menüden “Kart Hareketlerim” kısmına tıklayın.
 • Seçili bir tarih aralığınızdaki kullanımlarınızı inceleyebileceğiniz gibi bakiyenizi de öğrenmiş olacaksınız.
 • Dilerseniz ilgili site üzerinden “Yükleme Talimatlarım” bölümünde girerek internetten akbil doldurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2- Mobil Uygulama İle İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

Telefonunuzun işletim sistemine göre google play ya da appstore’den ilgili uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra istanbul kart’ınıza kredi kartı ile yükleme yapabilir, bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Belbim A.Ş.’nin resmi uygulamaları üzerinden istanbul kart bakiye öğrenmek için yukarıdaki uygulamaları indirebilirsiniz.

3- fastPay ile İstanbul Kart Bakiyesi Nasıl Sorgulanır?

Aşağıda linklerden indirebileceğin fastPay uygulaması ile istanbulkart’ınıza birkaç dolum yapabilir,  bakiyesini de sorgulayabilirsiniz.

 • fastPay uygulamasını açıp ana ekranın sol alt köşesinde bulunan “taşıt ikonuna” dokunun.
 • Gelen ekranda bulunan “bakiye sorgulama” butonunu seçip kartınızı telefonunuzun arka yüzüne yaklaştırarak kısa bir süre bekleyin.
 • istanbulkart bakiyesi ekrana çok kısa bir süre içerisinde yansıyacaktır.
 • Eğer cep telefonunuzda NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi bulunmuyorsa, istanbulkart’ının arka yüzünde bulunan 16 hanelik kart numarasını tuşlayarak istanbulkart bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbulkartını telefona okutarak bakiye sorgulaması yapmak için aşağıdaki uygulamayı indirin.

4- Kaybolan İstanbul Kart’ın içerisinde bulunan Bakiye nasıl geri alınır?

Böyle bir durumla karşılaştığınızda bakiyeyi geri alabilmek için kişiselleştirilmiş olan karta sahip olmanız gerekmektedir. Kişileştirilmiş kartlar; mavikart, indirimli, ücretsiz, öğrenci, öğretmen, sosyal vb.

 • Bloke işlemleri için istanbulkart başvuru merkezleri’ne şahsen başvuru veya 153 Beyaz Masa araması ile talepte bulunulur.
 • Kart içindeki bakiye 5 gün sonra Karaköy/Kadıköy/Bahçelievler ve Yenibosna istanbulkart başvuru merkezleri’ne başvurularak yolcunun getireceği yeni kartına bakiye aktarımı için başvuru oluşturulur.
 • Abonman yüklemelerinde 5 iş günü, TL yüklemelerinde ise 10 iş günü sonra; başvuru yaparken bilgileri verilmiş olan seyahat kart, otomatik dolum cihazlarından herhangi birine okutulduğu takdirde bakiye yükleme işlemi gerçekleşecektir.

Anahtar Kelimeler: Akbil Bakiye Sorgulama, Akbil Bakiye Öğrenme, Akbil Bakiyesi Nasıl Sorgulanır, İnternetten Akbil Bakiyesi Öğrenme, Akbil Bakiyesini İnternetten Sorgulama, Akbil Bakiyesini Online Öğrenme, İstanbul Kart Bakiye Sorgulama, İstanbul Kart İnternetten Bakiye Sorgulama, İstanbul Kart Online Bakiye Öğrenme, İstanbul Kart Online Bakiye Sorgulama, İstanbul Kart Telefona Okutarak Bakiye Öğrenme, İstanbul Kart Telefona Okutarak Bakiye Sorgulama, İstanbul Kart Kredi Kartıyla Yükleme Yapma, İstanbul Kart İnternetten Yükleme Yapmak, İstanbul Kart İnternetten Nasıl Para Yüklenir, İstanbul Kart Kalan Miktar Öğrenme, İstanbul Kart Kalan Tutarı İnternetten Öğrenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.