Kira Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Kira Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Diğer tüm ticari gelirler gibi kira alımları da vergiye tabidir. Belli başlı istisnalar dışında kira alan herkes bu kiranın vergisini ödemek zorundadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte internet cep telefonlarımıza kadar geldi ve yanımızdan ayıramadığımız, hayatımızdan çıkaramadığımız bir hal aldı. Dolayısıyla öğrenmek istediğimiz birçok bilgiyi internetten sorgulayabilir hale geldik. Diğer birçok sorgulama işlemi gibi kira vergisi sorgulama işlemi de online olarak yapılabilmektedir.

İnternetten Kira Vergisi Nasıl Sorgulanır?

Bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından, size verdiğimiz bağlantıya tıplayıp adım adım ilerleyerek internetten kira vergisi sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

GİB yani Gelir İdaresi Başkanlığının “İnternet Vergi Dairesi” üzerinden kira vergisi borcu sorgulama işlemini Hazır Beyan sistemini kullanarak yapabilirsiniz.

“Hazır Beyan” Sistemini Kullanılarak Neler Yapabilir?

Bu sistemden kira beyannamesi verip vermeyeceğinizi, ödemeniz gereken vergi tutarını hesaplama işlemini ve kira vergisini nasıl ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hazır Beyan Sistemi Nedir?
Hazır Beyan Sistemi, ücret, kira, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlarınıza ilişkin Gelir Vergisi Beyannamenizin önceden hazırlanarak onayınıza sunulduğu sistemdir.
Ticari, zirai ve serbest meslek kazancı elde edenler bu sistemden yararlanamamaktadır.

Aklllı Telefondan Kira Vergi Borcu Ödeme

Hazır Beyan Android uygulaması için tıklayınız.

Hazır Beyan İOS uygulaması için tıklayınız.

Kira Vergisi Borcu Nasıl Ödenir?

Kira vergi borcunu ödeme işlemi kredi kartı, internet bankacılığı, banka şubeleri, akıllı telefon uygulamaları, ATM’ler ya da size en yakın banka şubelerinden ödeyebilirsiniz. İnternetten Kira vergi borcu ödemesi yapmak için internet bankacılığını ya da kredi kartı ile kira vergisi ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kira vergisi borcunu ödeyebileceğiniz kanallar için tıklayınız.

Kredi Kartıyla Vergi Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

Verginizi Sisteme Giriş yaparak anlaşmalı bankaların banka veya kredi kartları ile ödeyebilirsiniz. Banka ve kredi kartı ile ödeme rehberi için tıklayınız.

T.C. Ziraat Bankası ATM lerinden, kendi müşterileri için kartlı giriş ile hesaptan, kendi müşterisi olmayanlar için kartsız giriş ile para yatırarak ödeme yapabilirler.

Hazır beyan sistemine girerek kira vergi borcunu öğrenmek için ya da kira vergi borcunu internetten ödemek için tıklayınız.

Buraya giriş yapmak için aşağıdaki giriş yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz.
T.C. Kimlik Numarası ile Giriş
Kullanıcı Girişi
Mavi Kart Bilgileri ile Giriş
Yabancı Kimlik Numarası ile Giriş
e-Devlet Yöntemi ile Giriş

Etiketler: Kira Vergisi Sorgulama, Kira Vergisi İnternetten Sorgulama, Kira Vergisi Borcu Sorgulama, Kira Vergi Borcu Öğrenme, Kira Vergi Borcu İnternetten Ödeme, Kira Vergi Borcu Kredi Kartıyla Ödeme, E Devletten Kira Vergi Borcu Sorgulama, Hazır Beyan Kira Vergisi, Aklllı Telefondan Kira Vergi Borcu Ödeme, Kira Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir