Kredi Kartlarını Geç Ödeme Faizi Ne Kadardır?

Kredi Kartlarını Geç Ödeme Faizi Ne Kadardır?

Kredi kartı kullanıyorsanız veson ödeme tarihlerinde ödenmesi konusunda sıkıntı çekiyorsanız, bu konuda dikkat etmeniz gerekenleri ve merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

2018 yılında faiz oranları arttı!

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan faiz artırımından sonra kredi kartı kullanıcıların da kullanmakta oldukları kredi kartlarının faiz oranlarında ciddi bir şekilde artış meydana geldi. Eylül ayı ile Aralık ayı içerisinde bankaların oranlarının %2,75 oranında arttırdığını da buradan belirtmek istiyoruz.

Borcun Asgari Tutarını Ödersem Faiz İşler mi?

Eğer kredi kartınızın asgari ödenmesini yapmazsanız bankanın sizlere bu konuda uygulayacağı faiz oranı olarak %2.75 oranında faiz uygulama şansı bulunmaktadır. Ancak ödemeyi yaptıktan sonra kalan kısım için bankanın sizlere uygulamayacağı faiz oranının ise %2,25 oranında olduğunu da belirtmek istiyoruz. Akdi faiz olarak geçen bu oran karşısında bankaların sizlere kredi kartı faizi konusunda uygulayabilecek olan en yüksek oranın akdi faiz olduğunu da belirtmek istiyoruz. Yani bankaların sizlere özel olarak sunmuş olduğu kredi kartı konusunda ödeme yapılmaması durumunda bankalar müşterilerine en fazla %2,75 oranında faiz uygulama şansına sahiptir.

Kullanmakta olduğunuz bankaya göre değişkenlik gösteren kredi kartı faiz oranlarının aşağı yukarı bankaların tamamında aynı olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bu konuda bankaların internet bankacılığı hizmetleri sayfasında yer alan kredi kartı bölümü içerisinde de bilgi alma şansınız bulunmaktadır.

Son olarak kredi kartlarını kullanarak yaptığımız harcamalarda bu ödemelerin er ya da geç yapacağımızın bilincinde olup ona göre harcamalar yapmalıyız. Aksi halde kartopu gibi büyüyen borçlarla boğuşmak zorunda kalıyoruz.

Ödemeleriniz geciktiyse ve kartınız kapandıysa bu konumuzu da inceleyiniz. Borçtan Dolayı Kapanan Kredi Kartı Ne Zaman Açılır?

Anahtar Kelimeler: Kredi Kartı Asgari Tutarını Ödersem Faiz Öder miyim, Kredi Kartı Faiz Oranları, Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum, Kredi Kartı Borcumu Nasıl Ödeyebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.