Trafik Poliçesini İnternetten Nasıl Sorgulanır?

Teknoloji geliştikçe internet de onunla birlikte gelişmektedir. Şimdilerde ceplerimize kadar giren internet sayesinde bilgisayarlar bir yana cep telefonlarından bile birçok işlemi yapabiliyoruz. Bu işlemlerin başında sorgulama işlemleri gelmektedir.

Trafikle ilgili sorgulama işlemlerini Tramer yani Sigrota Bilgi ve Gözetim Merkezi sitesinden gerçekleştirebiliriz. Bu sorgulama işlemlerinden konumuzda anlatacağımız işlem trafik poliçesi sorgulama işlemidir.

Trafik Poliçesini Online Sorgulama Nasıl Yapılır?
Vereceğimiz adrese girdiğinizde site size 3 farklı yöntem sunacaktır.

1- Plaka ve TC Kimlik No ile Sorgulama
Plakadan trafik poliçesi sorgulamak için plaka ve tc kimlik numarasını girmeniz gerekmektedir. Daha sonra resimdeki karakterleri girerek ARA butonuna tıklamanız gerekmektedir. Resimdeki karakterler okunmuyorsa yeni resim için resmin üzerine tıklayınız.

2- Plaka ve Vergi Kimlik No ile Sorgulama
Vergi Kimlik No ile trafik poliçesi sorgulamak için başlığına tıklayın ve yine aynı şekilde istenen bilgileri girdikten sonra ARA tuşuna tıklayın.

3- Sigorta Bilgileri ile Sorgulama
Sigorta bilgileri ile trafik poliçesi sorgulama işlemi diğerlerine göre biraz farklı ve daha fazla bilgi girmek gerektirir.

Girilecek bilgileri: Sigorta Şirketi, Acente No, Poliçe No, Yenileme No. Daha sonra yine aynı şekilde ARA tuşuna basılır.

Online Trafik Sigortası Sorgulamak için TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.