Türk Telekom Hattı ile Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Türk Telekom Hattı ile Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Türk Telekom hattı ile kredi sorgulamak için Kredi Kayıt Bürosu ve Avea’nın işbirliği ile sunulan, kişilerin finansal performans verilerine yani daha önce kullandığı kredi ve kredi kartları, finansal giriş çıkışlar incelenerek belli bir puan oluşturulmaktadır. Sonraki ihtiyaçlarda krediler bu puana göre çıkar. Sms ile kredi notu öğrenmek için Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi birkaç yıl önce kullanıma sunuldu.

Sms ile Kredi Nasıl Sorgulanır?

Kredi notunu sms ile sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyen Avea kullanıcıları, T.C. kimlik numarası, boşluk, doğum yılı’nı yazarak 1122’ye mesaj olarak yollamaları yeterlidir. Yukarıda anlattığımız servis sayesinde Avea yani Türk Telekom kullanıcıları artık banka şubelerine gitmeden kredi notlarını öğrenebilecekler.

NOT: Yalnız şöyle bir durum var kişiler kendi cep telefonları ile sadece kendi kredi notlarını öğrenebilirler yani başkalarının kredi notlarını sorgulanamaz.

NOT2: Bu kresi sorgulama servisinden son 5 yıl içinde kredi kartı, bireysel kredi ve kredili mevduat hesabı kullanan tüm Türk Telekom mobil aboneleri faydalanabilmektedir. Hesaplanamayan özel durumlar kredi notu sorgulanırken müşteriye bildirilir.

Özetle Avea Sms İle Kredi Notu Öğrenme

T.C No Boşluk Doğum Yılı — > 1122’e gönderin.

Örnek: 12345678901 1992

Servis Ücreti Ne Kadardır?

Bahsettiğimiz bu servisin sorgulama başına ücreti vergiler dahil 9 TL’dir.

Bu servis sayesinde ve eğer puanınız yüksekse bu durumu ne gibi alanlarda kullanabiliriz?

  • Kredi başvurusu,
  • Bankacılık,
  • Ev Araç Satın Alma,
  • Ev Araç Kiralama gibi birçok işlemde referans olarak kullanabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks Kredi Notu, tüm bankalardan kullanılan kredi ve kredi kartı hesaplarının geçmiş hareketlerinin verileri ile oluşturulan ve kişilerin ödeme performanslarını gösteren bir referanstır. Bu puan 1 ile 1900 arasında değişmektedir. Puan ne kadar yüksek olursa o kadar risksiz müşteri olmuş oluyorsunuz ve yeni kredi ve kredi kartı kullanımlarınızda size referans oluyor.

Kaynak: Tıklayınız.

İlgili Konu: Sms ile Kredi Başvurusu Yapmak

İlerleyen günlerde böyle bir yazımız da eklenecek: Düşük Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Anahtar Kelimeler: Türk Telekom hattı ile kredi sorgulamak, Sms ile Kredi Nasıl Sorgulanır, Findeks Kredi Notu Nedir, Kredi notunu sms ile sorgulama, Sms ile Kredi Notu Nasıl Sorgulanır, Sms ile kredi notu öğrenmek, Avea Sms İle Kredi Notu Öğrenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.