Vergi Borcu Nasıl Sorgulanır?

İnternetten vergi borcu sorgulama ile kimlik bilgilerinizle tüm Türkiye’deki adınıza kayıtlı sürekli ve süreksiz mükellefiyete sahip tüm vergi borçlarıyla her çeşit harç borçlarını sorgulayabilirsiniz. Borç bilgilendirme servisiyle gözüken borç tutarı, vadesi geçmiş ve vadesi gelmemiş borç tutarlarının hepsini görebiliyoruz.

Bazı işlemleri yapabilmeniz veya bir başvuruda evrak teslim edebilmek için vergi borcunuzu sorgulamanız ve dökümünü almanız gerekebiliyor. Devlet dairelerinin internetten işlemleri kolaylaştırmasıyla hem vergi dairelerine gitme hem de sıra bekleme derdinden kurtuluyoruz. Bu yazıda vergi borcumu nasıl sorgulayabilirim sorunuza cevap bulacaksınız.

Vergi Borcumu Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle borcunuzu sorgulayabilmeniz için TC Kimlik numaranız, nüfus cüzdan seri numaranız, annenizin, babanızın, eşinizin veya çocuğunuzun T.C. Kimlik numarası, annenizin kızlık soyadı bilgileri gerekmektedir. Sorgulamak için tıklayınız.

Bu bilgileri hazırladıktan sonra borç bilgilendirme servisi internet sitesine ulaşmak için tıklayınız. Eğer formu tamamiyle doldurup sisteme girişte hâlâ sıkıntı yaşıyorsanız olası sorunlarınızın cevaplarını borç bilgilendirme servisi sık sorulan sorulardan bulabilirsiniz. O sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.